Zapraszamy nauczycieli do udziału w projekcie „Oczyść atmosferę”

Zapraszamy nauczycieli/kli szkół podstawowych oraz przedszkolnych z województwa małopolskiego do udziału w bezpłatnym projekcie „Oczyść atmosferę” realizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

Jesteś nauczycielem/ką w szkole podstawowej lub w przedszkolu? Niepokoi Cię stan powietrza w Małopolsce? Lubisz wychodzić ze swoją klasą/grupą w teren? A może chcesz dowiedzieć się jak poruszać temat smogu z uczniami? Zastanawiasz się czy jest coś co możecie wraz ze swoją klasą/grupą zrobić aby poprawić stan powietrza w swojej okolicy? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK to zapraszamy Cię do udziały w projekcie!

Pomimo działań podejmowanych w celu ograniczenia niskiej emisji w Krakowie stopień zanieczyszczenia powietrza nie ulega poprawie. Brak świadomości problemu powoduje, że ludzie nie biorą odpowiedzialności za swoje działania pogarszające stan powietrza. Celem projektu „Oczyść atmosferę jest przekazanie dzieciom, a za ich pośrednictwem także rodzicom, podstawowych informacji na temat łatwych do zaobserwowania skutków środowiskowych zanieczyszczenia powietrza. Mamy nadzieję, że projekt przybliży im problem, co przełoży się na kształtowanie postaw sprzyjających ochronie środowiska.

Jakie działania obejmuje projekt?

  • udział nauczyciela/nauczycielki w szkoleniu,
  • udział klasy/grupy w cyklu bezpłatnych warsztatów (cały cykl opisany poniżej)
  • zaprezentowanie wyników projektu na forum szkoły. Forma prezentowania wyników będzie omawiana z nauczycielami podczas szkolenia, każda klasa/grupa będzie mogła zrealizować to zadanie na swój sposób.

Po zrealizowaniu całego cyklu warsztatów każdy nauczyciel/nauczycielka otrzyma zestaw scenariuszy, z których korzystać będą nasi trenerzy podczas prowadzenia warsztatów (w formie pakietu udostępnionego on-line).

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zgłoszenia do projektu i zarazem na szkoleni odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.